Intibag is not only interesting, multi-dimensional sensory objects, but a proposal to introduce rest, time for yourself and silence into everyday life.

We use natural fillings for our objects, at the same time we use the latest textile machines and technologies, we use certified threads only.

All shapes are inspired by nature and have organic forms.

We manufacture in Poland.

We conduct research on the application of our sensory objects both at home, during workshops and in therapeutic rooms.

We use the method of body work – Body.Voice.Intuition – invented by a choreographer and pedagogue Izabela Chlewińska. At the same time we work with sensory integration therapists, psychologists and artists.

All sensory objects can be used for conducting active rehabilitation of children, adolescents and adults with psychomotor dysfunctions to relieve the effects of injuries and disabilities, as well as in physiotherapy and support exercises.
All objects are original and made by Tomasz Bergmann.

Application in therapy:
Rehabilitation – depending on the needs – includes stimulation of individual senses, i.a. proprioceptive system, vestibular system, gross motor skills, small motor skills, hand-eye coordination, etc.

aaaB chłopiec Human bag

Intimate bag daje spokój i ciszę. Nie odczuwam w nim czasu i przenoszę się w inny świat. Moi współpracownicy używają worków sensorycznych, żeby odzyskać równowagę w tym burzliwym świecie.

Michał Wroczyński – lekarz, CEO i zalożyciel Samurai Labs – firmy która wykrywa przemoc w internecie.

Zanurzenie się w worku intibag jest doświadczeniem niepowtarzalnym. Wraz z całym zespołem Samurai Labs odbyliśmy warsztaty z Izą Chlewińską, podczas których mieliśmy okazję doświadczyć jedynego w swoim rodzaju odczucia, jakie zapewnia Intibag. Przestrzeń, jaka tworzy się pomiędzy naszym ciałem a miłym materiałem, ma działanie kojące i uspokajające. Otuleni tworzywem, jakby poszerzamy i ograniczamy swoją intymną przestrzeń, która zamienia się w bezpieczną przystań i symboliczne łono matki. Worek jest rewelacyjny – nie tylko pozwala jakby schować się przed całym światem, ukoić myśli, wyciszyć i zatopić w uważności, ale też może stanowić przestrzeń konfrontacji sam na sam ze sobą. Różnorodna kolorystyka spośród której można wybrać jest unikalna, kolor niebieski worka daje wrażenie jakby zanurzenia się w głębi oceanu, podczas gdy pomarańcz oddziaływuje ciepłem na wszystkie zmysły. Intibag jest elastyczny, co daje pełen zakres ruchu przy jednoczesnym utuleniu.

Zespół SamuraiLabs – laboratorium, które opracowało pierwszą skuteczną, potwierdzoną naukowo metodę wykrywania i zapobiegania przemocy w sieci, chroniącą dzieci.

Spotkanie z obiektami sensorycznymi Intibag jest doświadczeniem wielowymiarowym.
To wizualnie piękne przedmioty, które chce się mieć w domu – mobilne, elastyczne, układane w niezliczoną ilość form i kształtów, skonstruowane z przyjemnych w dotyku tkanin.To obiekty funkcjonalne, zaprojektowane i przeznaczone do współpracy z człowiekiem. Są pomyślane w taki sposób, żeby efektywnie działać na ciało i umysł. Po serii osobistych doświadczeń zaadoptowałam je do własnych warsztatów z technik relaksu – opracowana przez Izę i Tomka gama produktów to kompozycja idealna do pełnej, multisensorycznej sesji relaksacyjnej.

Lucyna Piwowarska-Dmytrów – freelancerka, life coach. Łączy sztukę z biznesem, ciało z umysłem. Prowadzi autorskie warsztaty ze świadomości ciała i własna firmę.

Do korzystania z worków podchodziłem z ogromną ciekawością, ale i sporą dozą ostrożności. Trudno uwierzyć, jak spory efekt może wywołać taka wydawać by się mogło prosta rzecz. Worki to znakomite odcięcie od świata, przestrzeń dla odpoczynku i do bycia ze sobą. Relaks i spokój. Pobyt w tej przestrzeni zmienia postrzeganie rzeczywistości, usuwa napięcia, uspokaja i daje wytchnienie. Worki nadają się także świetnie do pracy warsztatowej, to bardzo dobre narzędzie do integracji zespołu oraz pobudzania pracy kreatywnej. Przetestowałem, polecam!

Błażej Grzechnik – dyrektor marketingu i PR przy MFF Nowe Horyzonty, podróżnik.

Worek sensoryczny  jest miejscem, w którym mamy szansę spojrzeć na siebie, na rzeczywistość z nowej perspektywy. Możesz się w nim wyciszyć, rozstrzygnąć dylemat, tu jest szansa przybliżenia się do zrozumienia własnych pragnień. To miejsce spotkania się z samotnością, którą można kontemplować, oswajać, w moim przypadku pokonywać lęk wobec niej.  Polecam jako narzędzie codziennego użytku.

Tomek Sobczak – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny