Wir kreieren vielfältige sensorische Objekte, die sich individuell an den menschlichen Körper anpassen. Wir lassen uns dabei von Natur, Kunst und organischer Form inspirieren.

Unsere Idee: Ruhe, Erholung und Zeit in den Alltag integrieren und eine positive Beziehung zu sich selbst und anderen erleben.

Wir verwenden natürliche Füllungen und profitieren gleichzeitig von den neuesten Maschinen der Textilproduktion. Unsere Fäden sind zertifiziert. Die Produktion findet in Polen statt.

Wir erforschen die Möglichkeiten des Gebrauchs unserer sensorischen Objekte, sowohl zu Hause als auch bei Workshops und in therapeutischer Praxis.
Hierzu nutzen wir die Methode der Körperarbeit Body.Voice.Intuition. der Choreographin und Pädagogin Izabela Chlewińska.
Gleichzeitig arbeiten wir mit Therapeut*innen für sensorische Integration, Psycholog*innen und Künstler*innen zusammen.

Tomasz Bergmann ist für das Konzept der Produkte sowie für alle Fotos auf der Website verantwortlich.
Die Illustrationen sind von Ksenia Kodymowska.

Therapie-Anwendung:
Alle Objekte der sensorischen Integration können vielfältig und individuell angewendet werden: Zur aktiven Rehabilitation von Kindern, Jugendlichen und Erwachsenen mit psychomotorischen Dysfunktionen, um Folgen von Verletzungen und Behinderungen zu mildern sowie als Hilfsmittel bei physiotherapeutischer Behandlung.Die Rehabilitierung umfasst, je nach Bedarf, die Stimulation der jeweiligen Sinne, u.a. des propriozeptiven Systems, vestibularen Systems, der Grob- und Feinmotorik, der Seh- und Bewegungskoordination und vieles mehr.

aaaB chłopiec Human bag

Intimate bag daje spokój i ciszę. Nie odczuwam w nim czasu i przenoszę się w inny świat. Moi współpracownicy używają worków sensorycznych, żeby odzyskać równowagę w tym burzliwym świecie.

Michał Wroczyński – lekarz, CEO i zalożyciel Samurai Labs – firmy która wykrywa przemoc w internecie.

Zanurzenie się w worku intibag jest doświadczeniem niepowtarzalnym. Wraz z całym zespołem Samurai Labs odbyliśmy warsztaty z Izą Chlewińską, podczas których mieliśmy okazję doświadczyć jedynego w swoim rodzaju odczucia, jakie zapewnia Intibag. Przestrzeń, jaka tworzy się pomiędzy naszym ciałem a miłym materiałem, ma działanie kojące i uspokajające. Otuleni tworzywem, jakby poszerzamy i ograniczamy swoją intymną przestrzeń, która zamienia się w bezpieczną przystań i symboliczne łono matki. Worek jest rewelacyjny – nie tylko pozwala jakby schować się przed całym światem, ukoić myśli, wyciszyć i zatopić w uważności, ale też może stanowić przestrzeń konfrontacji sam na sam ze sobą. Różnorodna kolorystyka spośród której można wybrać jest unikalna, kolor niebieski worka daje wrażenie jakby zanurzenia się w głębi oceanu, podczas gdy pomarańcz oddziaływuje ciepłem na wszystkie zmysły. Intibag jest elastyczny, co daje pełen zakres ruchu przy jednoczesnym utuleniu.

Zespół SamuraiLabs – laboratorium, które opracowało pierwszą skuteczną, potwierdzoną naukowo metodę wykrywania i zapobiegania przemocy w sieci, chroniącą dzieci.

Spotkanie z obiektami sensorycznymi Intibag jest doświadczeniem wielowymiarowym.
To wizualnie piękne przedmioty, które chce się mieć w domu – mobilne, elastyczne, układane w niezliczoną ilość form i kształtów, skonstruowane z przyjemnych w dotyku tkanin.To obiekty funkcjonalne, zaprojektowane i przeznaczone do współpracy z człowiekiem. Są pomyślane w taki sposób, żeby efektywnie działać na ciało i umysł. Po serii osobistych doświadczeń zaadoptowałam je do własnych warsztatów z technik relaksu – opracowana przez Izę i Tomka gama produktów to kompozycja idealna do pełnej, multisensorycznej sesji relaksacyjnej.

Lucyna Piwowarska-Dmytrów – freelancerka, life coach. Łączy sztukę z biznesem, ciało z umysłem. Prowadzi autorskie warsztaty ze świadomości ciała i własna firmę.

Do korzystania z worków podchodziłem z ogromną ciekawością, ale i sporą dozą ostrożności. Trudno uwierzyć, jak spory efekt może wywołać taka wydawać by się mogło prosta rzecz. Worki to znakomite odcięcie od świata, przestrzeń dla odpoczynku i do bycia ze sobą. Relaks i spokój. Pobyt w tej przestrzeni zmienia postrzeganie rzeczywistości, usuwa napięcia, uspokaja i daje wytchnienie. Worki nadają się także świetnie do pracy warsztatowej, to bardzo dobre narzędzie do integracji zespołu oraz pobudzania pracy kreatywnej. Przetestowałem, polecam!

Błażej Grzechnik – dyrektor marketingu i PR przy MFF Nowe Horyzonty, podróżnik.

Worek sensoryczny  jest miejscem, w którym mamy szansę spojrzeć na siebie, na rzeczywistość z nowej perspektywy. Możesz się w nim wyciszyć, rozstrzygnąć dylemat, tu jest szansa przybliżenia się do zrozumienia własnych pragnień. To miejsce spotkania się z samotnością, którą można kontemplować, oswajać, w moim przypadku pokonywać lęk wobec niej.  Polecam jako narzędzie codziennego użytku.

Tomek Sobczak – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny