Do rodziców małego dziecka

Szanowni Państwo,

metoda warsztatowa Intibag to seria zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem obiektów sensorycznych, których celem jest rozwijanie świadomości ciała, wzmacnianie więzi pomiędzy dzieckiem i opiekunem, a także konstruowanie pozytywnych emocji i postaw. Obiekty sensoryczne Intibag powstały po to, aby stymulować czucie głębokie oraz zmysł równowagi małego dziecka. Są to najwcześniej rozwijające się układy sensoryczne, dzięki którym dziecko panuje nad swoim ciałem w przestrzeni i potrafi stwierdzić co się dzieje z jego ciałem. Poprzez tego typu pracę możemy realnie wpłynąć na rozwój emocjonalny  dziecka, wzmocnić jego inteligencję emocjonalną czy poczucie bezpieczeństwa.

Korzyści emocjonalne:
– wyciszanie nadmiernie pobudzonego układu nerwowego
– wzmacnianie poczucia dobrostanu i bezpieczeństwa, zmniejszenie lęku
– możliwość przeniesienia negatywnych emocji na obiekt sensoryczny i praca z trudnymi emocjami, jak gniew, zazdrość,
– agresja względem innych

Korzyści fizjoterapeutyczne:
– wzmacnianie i aktywizacja mięśni posturalnych
kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej
rozwijanie świadomości swojego ciała

Korzyści neurologiczne :
– stymulowanie zmysłu równowagi (układ przedsionkowy)
– s
tymulowanie czucia głębokiego (układ proprioceptywny)
dostarczanie bodźców dotykowych, wzrokowych i słuchowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, zachęcamy do zadawania pytań dotyczących ćwiczeń z obiektami i zapoznanie się z ofertą Intibag oraz naszą metodą pracy. Organizujemy warsztaty w przedszkolach w całej Polsce.
Podczas warsztatów uczymy korzystać z obiektów sensorycznych  i wzmacniamy kompetencje rodziców – są przecież najważniejszymi ludźmi w życiu swoich dzieci!