Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Worki sensoryczne – odpocznij, skoncentruj się na swoim ciele!

Dzieci, szczególnie małe, chętnie przyjmują pozycję embrionalną, która pozwala im wyciszyć się i poczuć bezpiecznie tj. w brzuchu mamy. Worek sensoryczny dzięki miękkiemu transparentnemu materiałowi Secondskin® dociska całe ciało co pozwala na stymulację czucia głębokiego. Stanowi on nie tylko doskonałe narzędzie do pracy nad rozwijaniem świadomości ciała, ale sprawdzi się także jako letni śpiworek. Jest transparentny, termoaktywny, oddycha – można w nim spędzić dużo czasu.

Worek sensoryczny jest narzędziem do obserwacji potrzeb.

Praca z dziećmi, podczas której wykorzystywane są worki sensoryczne pozwala na kształtowanie świadomości ciała, akceptację emocji, pogodzenie z rzeczywistością. Dzieci wyciszają się, wchodzą w błogi stan relaksu, rozluźniają się. Ogromną zaletą takiej terapii jest to, że dziecko samo wyznacza granicę, określa jej długość, a odmowa nie stanowi niczego złego.

Uspokojenie układu nerwowego

Worki sensoryczne pozwalają min. na pracę z czuciem głębokim, a także na harmonijny rozwój ciała, umysłu oraz emocji. Terapia z wykorzystaniem tychże obiektów rozwija koncentrację, umożliwia wyciszenie się. Dziecko oraz osoba dorosła może odseparować się od bodźców zewnętrznych. Worek sensoryczny staje się miejscem wyładowania negatywnych emocji, a także ich przepracowania oraz akceptacji.

Worek sensoryczny – dla dziecka i dorosłego

Dzieci wykazują niejednokrotnie rozluźnienie dzięki pracy z workiem sensorycznym. Praca z workiem pozwala dziecku odpocząć po dużym wysiłku intelektualnym w szkole czy też napiętej sytuacji emocjonalnej. Jest on bowiem dla dziecka miejscem izolacji – samotni, a także możliwością doświadczenia przygody z inną – nową przestrzenią.

Natomiast dorośli dzięki doznaniu uczucia relaksu dobrze czują się ze sobą, a także wykazują pozytywne nastawienie do innych osób. Worki sensoryczne dla dorosłych stanowią narzędzie samorozwoju oraz budowania wewnętrznego spokoju.

Ważna kolorystyka

Worki sensoryczne występują w różnych kolorach, co także ma ogromne znaczenie w terapii z ich zastosowaniem. Popiół jest bowiem neutralny, nie budzi skojarzeń – rekomenduje się go dzieciom lękliwym, nadpobudliwym. Lazur stanowi podwodną podróż, a kurkuma jest energetycznym, ciepłym doładowaniem.