Tworzymy wielofunkcyjne i innowacyjne obiekty sensoryczne, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne, emocje i relacje z innymi ludźmi. Są dopasowane zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych, a ściślej rzecz ujmując – zacierają granicę pomiędzy nimi. Uważamy, że każdy człowiek posiada potencjał, dzięki któremu konstruuje pozytywne emocje i twórcze relacje z innymi ludźmi. Potrzebuje jednak odpowiednich narzędzi, aby ten potencjał rozwijać. Tymi narzędziami są obiekty sensoryczne Intibag i Metoda Intibag, która tworzy środowisko regulacji. Obiekty Intibag otrzymały certyfikat jakości NAGRODA RODZICÓW 2021 oraz nagrodę specjalną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego DOBRY WZÓR 2023.
Co nas wyróżnia?
WIELOFUNKCYJNOŚĆ
Marzyliśmy o tym, aby jeden obiekt był inspiracją do wielu zastosowań, a zestaw obiektów był na tyle wystarczający, abyśmy nie potrzebowali więcej kupować. Dlatego ten sam obiekt nadaje się do użytkowania zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, a jednocześnie może być dopełnieniem mebli użytkowych w domu. Siedzisko, które stymuluje czucie głębokie, może być bezpieczną przeszkodą do pokonywania przez małe dziecko, rozluźnia obszar miednicy dorosłego mężczyzny czy wycisza układ nerwowy? Tak – wszystkie te cechy ma jeden obiekt.
INNOWACJA
Nasze obiekty są innowacyjne i technologicznie zaawansowane. Powstały w wyniku kilkuletnich badań nad składem dzianin oraz ich formą. Dzianiny mają bezpośredni kontakt z ciałem, dlatego ich sprężystość odpowiada sprężystości ludzkiej powięzi. Każdy produkt powstaje ręcznie! Ich zastosowanie jest na bieżąco testowane podczas warsztatów i szkoleń ze specjalistami w dziedzinie ruchu, fizjoterapii i terapii. Jesteśmy w trakcie procedury patentowej.
METODA INTIBAG
Metoda Intibag oferuje sesje ruchowe, warsztaty oraz szkolenia dla profesjonalistów. Metoda ta łączy doświadczenie ciała z wiedzą na temat cielesności i połączenia na linii ciało – mózg. Opiera się na wieloletniej praktyce ruchowej oraz badaniach naukowych, w tym Teorii Poliwagalnej amerykańskiego neurobiologa dr. Stephena Porgesa. Współpracujemy z fundacjami wspierającymi dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu, rodzinami adopcyjnymi, placówkami oświatowymi, centrami kultury i placówkami naukowymi.
ŚRODOWISKO REGULACJI
Tworzymy miejsca przeznaczone do doświadczania cielesności, wyciszania układu nerwowego, zacieśniania więzi. Nasze projekty odbywały się w Nowym Teatrze w Warszawie, Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie , Centrum Kultury w Lublinie i wielu innych. Najnowszym projektem, który stworzyliśmy jest spektakl/doświadczeniept. NIEWIDOCZNE w Teatrze Miniatura w Gdańsku.
BEZPIECZEŃSTWO
Wszystkie obiekty sensoryczne są duże, miękkie, obłe, i bezszwowe. Nie posiadają guzików czy zamków. Nie tylko nie są zagrożeniem dla ciała, ale idealnie się do niego dopasowują. Wypełnienie to ekologiczna łuska gryki, która jest hypoalergiczna i naturalna. Każdy obiekt jest przez nas osobiście sprawdzony. Pozostajemy w kontakcie z użytkownikami, którzy przekazują nam bezcenne relacje na temat obiektów. Dzięki temu je udoskonalamy i tworzymy następne.
PIĘKNO
Wierzymy, że człowiek otoczony pięknymi obiektami odbija się w nich jak w lustrze. Nas inspiruje natura, sztuka, formy organiczne. Dlatego każdy obiekt można wkomponować w mieszkanie w taki sposób, aby był jego dopełnieniem. Miękkie i morficzne formy zmieszczą się nawet w małym mieszkaniu, ponieważ możemy je na sobie ustawić.
TERAPIA
Wszystkie obiekty sensoryczne mogą być przeznaczone do prowadzenia aktywnej rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych z dysfunkcjami psychoruchowymi, w celu łagodzenia skutków urazów i upośledzeń, a także w zabiegach fizjoterapeutycznych i ćwiczeniach wspomagających. Rehabilitacja, w zależności od potrzeb, obejmuje stymulację poszczególnych zmysłów,m.in.układu proprioceptywnego, układu przedsionkowego, motoryki dużej, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, itp.
Obiekty sensoryczne Intibag są zgodne z postanowieniami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotycząca wyrobów medycznych kategorii I oraz ustawą z dnia 20 maja 2010 o wyrobach medycznych(Dz. U. z 2015 r. poz. 876 ze zmianami).
Zanurzenie się w worku intibag jest doświadczeniem niepowtarzalnym. Wraz z całym zespołem Samurai Labs odbyliśmy warsztaty z Izą Chlewińską, podczas których mieliśmy okazję doświadczyć jedynego w swoim rodzaju odczucia, jakie zapewnia Intibag. Przestrzeń, jaka tworzy się pomiędzy naszym ciałem a miłym materiałem, ma działanie kojące i uspokajające. Otuleni tworzywem, jakby poszerzamy i ograniczamy swoją intymną przestrzeń, która zamienia się w bezpieczną przystań i symboliczne łono matki. Worek jest rewelacyjny – nie tylko pozwala jakby schować się przed całym światem, ukoić myśli, wyciszyć i zatopić w uważności, ale też może stanowić przestrzeń konfrontacji sam na sam ze sobą. Różnorodna kolorystyka spośród której można wybrać jest unikalna, kolor niebieski worka daje wrażenie jakby zanurzenia się w głębi oceanu, podczas gdy pomarańcz oddziaływuje ciepłem na wszystkie zmysły. Intibag jest elastyczny, co daje pełen zakres ruchu przy jednoczesnym utuleniu.
Zespół SamuraiLabs – laboratorium, które opracowało pierwszą skuteczną, potwierdzoną naukowo metodę wykrywania i zapobiegania przemocy w sieci, chroniącą dzieci.
Spotkanie z obiektami sensorycznymi Intibag jest doświadczeniem wielowymiarowym.
To wizualnie piękne przedmioty, które chce się mieć w domu – mobilne, elastyczne, układane w niezliczoną ilość form i kształtów, skonstruowane z przyjemnych w dotyku tkanin.To obiekty funkcjonalne, zaprojektowane i przeznaczone do współpracy z człowiekiem. Są pomyślane w taki sposób, żeby efektywnie działać na ciało i umysł. Po serii osobistych doświadczeń zaadoptowałam je do własnych warsztatów z technik relaksu – opracowana przez Izę i Tomka gama produktów to kompozycja idealna do pełnej, multisensorycznej sesji relaksacyjnej.
Lucyna Piwowarska-Dmytrów – freelancerka, life coach. Łączy sztukę z biznesem, ciało z umysłem. Prowadzi autorskie warsztaty ze świadomości ciała i własna firmę.
Do korzystania z worków podchodziłem z ogromną ciekawością, ale i sporą dozą ostrożności. Trudno uwierzyć, jak spory efekt może wywołać taka wydawać by się mogło prosta rzecz. Worki to znakomite odcięcie od świata, przestrzeń dla odpoczynku i do bycia ze sobą. Relaks i spokój. Pobyt w tej przestrzeni zmienia postrzeganie rzeczywistości, usuwa napięcia, uspokaja i daje wytchnienie. Worki nadają się także świetnie do pracy warsztatowej, to bardzo dobre narzędzie do integracji zespołu oraz pobudzania pracy kreatywnej. Przetestowałem, polecam!
Błażej Grzechnik – dyrektor marketingu i PR przy MFF Nowe Horyzonty, podróżnik.
Worek sensoryczny jest miejscem, w którym mamy szansę spojrzeć na siebie, na rzeczywistość z nowej perspektywy. Możesz się w nim wyciszyć, rozstrzygnąć dylemat, tu jest szansa przybliżenia się do zrozumienia własnych pragnień. To miejsce spotkania się z samotnością, którą można kontemplować, oswajać, w moim przypadku pokonywać lęk wobec niej. Polecam jako narzędzie codziennego użytku.
Tomek Sobczak – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny